Medarbejdere

Se alle medarbejdere hos Aabæk Efterskole ...

Thomas Frickmann
Forstander
thomas@aabaek.dk 

Ulla Byriel
Forretningsfører
ulla@aabaek.dk

Anja Nielsen
Skolemor
anja@aabaek.dk

Norman Jepsen
Lærer, jordbrugslinjen
norman@aabaek.dk

Morten Tjørnelund
Lærer, FP9 Dansk og støttelærer 
morten@aabaek.dk

Nils Skov
Lærer, jagt og fiskerilinjen
Vejleder/Afdelingsleder
nils@aabaek.dk

Susanne Laumann
Lærer, hestelinjen
laumann@aabaek.dk

Jan Arpe Mortensen
Lærer, musik og dramalinjen 

jan@aabaek.dk

Mette Orbesen
Lærer, jordbrugslinjen
mette@aabaek.dk

Johan Wehding
Lærer, håndværkerlinjen
elvis@aabaek.dk

Jens Pedersen
Lærer, håndværkerlinjen
jens@aabaek.dk

Christina Nielsen
Lærer, hestelinjen og FP9 matematik

christina@aabaek.dk

Michael Jensen 
Viceforstander
Støttelærer
michael@aabaek.dk

Lars Grüning
Pedel
pedel@aabaek.dk

Axel Kusch
Pedel
axel@aabaek.dk

Anton Nissen
Lærer, musik og dramalinjen
anton@aabaek.dk

Per  Johanning
Pedelmedhjælper
per@aabaek.dk

 

Kaj Asmussen
Lærer, idrætslinjen
kaj@aabaek.dk

Nina S. Stortz
Lærer, design og medielinjen og FP9 dansk
nina@aabaek.dk

Rene Iversen
Lærer, design og medielinjen
rene@aabaek.dk

 

Annette Vigen
Lærer, køkkenlinjen
annette@aabaek.dk

Ulla Jørgensen
Lærer, køkkenlinjen
joergensen@aabaek.dk

Kim Overbeck
Lærer, idrætslinjen og FP9 matematik
kim@aabaek.dk

Janni Johansen
Turbodansklærer
janni@aabaek.dk

Bjarke Beck
Lærer, Jagt og fiskerilinjen

bjarke@aabaek.dk