Medarbejdere

Se alle medarbejdere hos Aabæk Efterskole ...

Thomas Frickmann
Forstander
thomas@aabaek.dk 

Ulla Byriel
Sekretær/bogholder
ulla@aabaek.dk

Lone Schmidt
Medhjælp

Anja Nielsen
Skolemor
anja@aabaek.dk

Ole I. Jensen
Lærer, jordbrugslinien
ole@aabaek.dk

Nils Skov
Lærer, jagt og fiskerilinien
Vejleder
nils@aabaek.dk

Susanne Laumann
Lærer, hestelinien
laumann@aabaek.dk

Jakob Wendt
Lærer, musik og dramalinien 

jakob@aabaek.dk

Mette Orbesen
Lærer, jordbrugslinien
mette@aabaek.dk

Johan Wehding
Lærer, håndværkerlinien
elvis@aabaek.dk

Jens Pedersen
Lærer, håndværkerlinien
jens@aabaek.dk

Christina Nielsen
Lærer, hestelinien og afgangsprøve i matematik

christina@aabaek.dk

Michael Jensen 
Viceforstander
Støttelærer
michael@aabaek.dk

Lars Grüning
Pedel
pedel@aabaek.dk

Axel Kusch
Pedel

axel@aabaek.dk

Anton Nissen
Lærer, musik og dramalinien
anton@aabaek.dk

Per  Johanning
Støttelærer, håndværkerlinien
per@aabaek.dk

 

Kaj Asmussen
Lærer, idrætslinien
kaj@aabaek.dk

Therese Thim
Lærer, hestelininen og afgangsprøve i dansk
therese@aabaek.dk

Rene Iversen
Lærer, kunst og medielinien
rene@aabaek.dk

 

Annette Vigen
Lærer, køkkenlinien
annette@aabaek.dk

Ulla Jørgensen
Lærer, køkkenlinien
joergensen@aabaek.dk

Kim Overbeck
Lærer, idrætslinien
kim@aabaek.dk

Janni Johansen
Turbodansklærer
janni@aabaek.dk

Bjarke Beck
Lærer, Jagt og fiskerilinjen

bjarke@aabaek.dk