Kontakt

Følg skolen i billeder og film

Billeder følg vores dagligdag i billeder og film.

Se mere...

Medarbejdere

Se alle medarbejdere hos Aabæk Efterskole ...

Vil du have teksten på vores hjemmeside læst højt, kan du hente et lille gratis program på www.adgangforalle.dk - (Åbner nyt vindue)

Thomas Frickmann
Forstander
thomas@aabaek.dk 

Ulla Byriel
Sekretær
ulla@aabaek.dk

Lone Schmidt
Medhjælp

Anja Nielsen
Skolemor
anja@aabaek.dk

Henriette Rask
Lærer på kunst & designlinien
henriette@aabaek.dk

 

Johan Müller
Lærer på håndværkerlinien
johan@aabaek.dk

Nils Skov
Lærer på jordbrugslinien
Vejleder
nils@aabaek.dk

Susanne Laumann
Lærer på hestelinien
laumann@aabaek.dk

Jakob Wendt
Lærer på musik-
og teaterlinen
jakob@aabaek.dk

Mette Orbesen
Lærer, jordbrugslinien.
mette@aabaek.dk

Johan Wehding
Lærer på håndværkerlinien
elvis@aabaek.dk

Michael Jensen 
Viceforstander
Støttelærer
michael@aabaek.dk

Lars Grüning
Pedel
pedel@aabaek.dk

Axel Kusch
Pedel

axel@aabaek.dk

Anton Nissen
Lærer, musik- og teaterlinien.
anton@aabaek.dk

Jens Pedersen
Lærer på håndværkerlinien
jens@aabaek.dk


Kaj Asmussen
Lærer på idrætslinien
kaj@aabaek.dk

Henrik Lykkegaard
Lærer på kunst & designlinien
henrik@aabaek.dk

Rene Iversen
Lærer på idrætslinien
rene@aabaek.dk

 

Annette Vigen
Lærer på køkkenlinien
annette@aabaek.dk

Ulla Jørgensen
Lærer på køkkenlinien
joergensen@aabaek.dk

Rikke Frederiksen
Lærer, kunst & designlinien (barsel)
rikke@aabaek.dk

Heidi Nielsen
Lærer på hestelinien
heidi@aabaek.dk

Janni Johansen
Dansklærer
janni@aabaek.dk